Darko Kulić (46) iz Zemuna ubijen je na današnji dan pre sedam godina u predgrađu Johanezburga u Južnoj Africi.
Profesionalne ubice su tog 17. jula 2018. “mercedesom” presreli Kulićev džip BMW i na njega ispalili oko 30 metaka. U tom napadu su ranjeni Kulićeva supruga Gordana i prijatelj Ilija M. (71).
Ovo ubistvo se dogodilo u predgrađu Johanesburga u kom je tri meseca ranije ubijen Milan Đuričić Miki, koji je u Srbiji bio osuđen na 30 godina zatvora zbog likvidacije Željka Ražnatovića Arkana i dvojice njegovih prijatelja u hotelu “Interkontinental”.
Foto: Informer
– Sivi džip BMW se kretao magistralom, kada mu je iznenada preprečio put beli ‘mercedes’, iz kog su izašla dvojica napadača i zapucala iz automatskih pušaka. Ispalili su oko 30 hitaca u džip – preneli su tamošnji portali.
Portparol tamošnje policije, kapetan Kaj Makubele, potvrdio je da je “mercedes” ubrzo pronađen zapaljen nekoliko kilometara dalje.
Johanesburški mediji spekulisali su o tome da Kulić stoji iza ubistva Gorgija – Gorga Darmanovića (58), državljanina Crne Gore i Južnoafričke Republike, čiji je ugovorni specijalac bio. On je likvidiran 6. maja iste godine u Beogradu.
Foto: Foto: Printscreen/Facebook
Bio Giškin prijatelj
Darko Kulić bio je blizak prijatelj Đorđa Božovića Giške i pripadnik Srpske dobovoljačke garde. Za njega je šira javnost čula 1992, kada je pokušao da ubije Gorana Bojovića zvanog Amonijak, a potom je bacio bombu na Amonijaka i njegove prijatelje.
Prilikom hapšenja zbog tog napada, u junu 1992. je ranio inspektora Milisava Spasojevića koji je ipak uspeo da ga savlada i uhapsi. Kulić je izveden pred sud, ali je Amonijaka ubio pre kraja procesa u “sačekuši”.
Pomilovan pre isteka robije
Uhapšen je iste godine i osuđen na 12 godina zatvora. Posle odsluženog dela kazne, jer je pre isteka robije pomilovan, 2001. izlazi na slobodu. Potom je većinu vremena proveo van Srbije, a 2013. je dobio državljanstvo Bosne i Hercegovine.
Kulić je, prema pisanju medija, bio blizak Jovanu Guzijanu Cuneru, koji je ubijen 5. oktobra 2002. u pucnjavi na Novosadskom putu. Za to ubistvo osuđeni su pripadnici “zemunskog klana”.
Nakon toga je napustio Srbiju i obreo se u Južnoafričkoj Republici, gde su se u poslednje dve decenije našli i mnogi drugi pripadnici srpskog podzemlja, koji su se aktivno uključili u šverc droge i oružja.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.
Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti na: